Interview Plus

Středula: Vláda nechává občany zaplatit za své chyby. K prosperitě se nelze proškrtat

Interview Plus

Středula: Vláda nechává občany zaplatit za své chyby. K prosperitě se nelze proškrtat
Josef Středula

Plus

Odbory tvrdě kritizují vládní konsolidační balíček. Zveřejnily desítky připomínek k bodům, které vláda považuje za zásadní, před pár dny také zřídily stávkový výbor a připravují se na celostátní protestní akci. „Děláme stejnou chybu jako v letech 2008–2012. Politici si myslí, že se k prosperitě můžeme proškrtat. To je fatální chyba. Výsledkem tohoto snažení nemůže být prosperita,“ míní předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Odbory kategoricky nesouhlasí s plánem vlády na ozdravení veřejných financí. Snad jediné, na čem se shodnou, je to, že stav rozpočtu a vývoj zadlužení jsou neúnosné. Zásadně se ale rozcházejí v názoru, co s tím dělat. Kromě samotných vládních návrhů odborářům vadí, že s nimi kabinet takto důležité věci neprojednal předem. Před pár dny odbory zřídili stávkový výbor a připravují se na celostátní protestní akci. Co by mohlo odvrátit a jaké řešení špatného stavu veřejných financí předkládají sami odboráři? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají