Interview Plus

Michálek: Rozpočtová situace je neudržitelná. Dotace budeme muset škrtat ve všech oblastech

Interview Plus

Michálek: Rozpočtová situace je neudržitelná. Dotace budeme muset škrtat ve všech oblastech
Jakub Michálek

Plus

Vláda Petra Fialy (ODS) stále nemá jasno v tom, jak zlepšit stav veřejných financí. Jednání koaličních politiků o konsolidačním balíčku má pokračovat příští týden, ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chce snížit deficit rozpočtu o 70 miliard korun. „Deficit mezi 300 až 400 miliardami korun, to je 80 tisíc na jednoho pracujícího občana. Situace je naprosto neudržitelná, dřív nebo později tak nastoupíme na cestu Řecka,“ varuje předseda pirátských poslanců Jakub Michálek.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda Petra Fialy stále nemá jasno v tom, jak zlepšit stav veřejných financí. Jednání koaličních politiků o tzv. konsolidačním balíčku má pokračovat příští týden. Podle premiéra Fialy a ministra financí Zbyňka Stanjury z ODS vy se díky těmto opatřením měl snížit deficit rozpočtu asi o 70 miliard korun. Strukturální deficit Česka je ale mnohem vyšší. Jak to chce vládní koalice vyřešit? A bude se kvůli tomu více škrtat, anebo spíš porostou daně? A dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes předseda poslaneckého klubu České pirátské strany Jakub Michálek. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají