Dvacet minut Radiožurnálu

Ozdravným balíčkem to nekončí. Snižování byrokracie a rušení agend bude pokračovat, říká ke konsolidaci Stanjura

Dvacet minut Radiožurnálu

Ozdravným balíčkem to nekončí. Snižování byrokracie a rušení agend bude pokračovat, říká ke konsolidaci Stanjura
Ministr financí Zbyněk Stanjura

Radiožurnál

Opoziční strany, odbory, ale třeba i podnikatelé mají vážné výhrady k vládnímu konsolidačnímu balíčku, který má snížit rozpočtový deficit. Podaří se vládě uhájit navržená úsporná opatření při projednávání v Poslanecké sněmovně a při nátlaku různých zájmových skupin? Také na to se Jana Klímová zeptala architekta navrhovaných změn, ministra financí Zbyňka Stanjury ve speciálním vydání 20 minut Radiožurnálu.
Jana Klímová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Opozice vládní návrh konsolidačního balíčku a důchodové reformy odmítá, odboráři hrozí stávkovou pohotovostí, živnostníci se bouří a obavy mají i důchodci. Ekonomové se vesměs shodují, že jde o krok správným směrem. Podaří se vládě US návrhy do života?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS. Dobrý den. Vítám vás v přenosovém voze ČRo.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají