Interview Plus

Rusové upadli do apatie. Panuje tam atmosféra strachu a udavačství, popisuje bývalá zpravodajka v Moskvě Milenkovičová

Interview Plus

Rusové upadli do apatie. Panuje tam atmosféra strachu a udavačství, popisuje bývalá zpravodajka v Moskvě Milenkovičová
Ivana Milenkovičová, Český rozhlas

Plus

Tři miliony dolarů vynesla dražba Nobelovy ceny míru, kterou loni získal ruský novinář Dmitrij Muratov. Ten peníze daruje ukrajinským dětem, které musely ze své země utéci před válkou. „Ta zpráva se objevila i v největších ruských médiích. Nebylo možné ji úplně zamlčet. Ale třeba mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov to komentoval slovy, že vítá jakoukoliv aktivitu na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, kteří přicházejí do Ruska,“ přibližuje bývalá zpravodajka v Moskvě Ivana Milenkovičová.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 3 miliony dolarů vynesla dražba Nobelovy ceny míru. Dmitrij Muratov a ruský novinář, který prestižní ocenění získal v loňském roce. Peníze daruje ukrajinským dětem, které musely ze své země utéci před válkou. Jeho velkorysé gesto ocenila řada osobností, ale aukce Nobelovy ceny zároveň dokládá, jak moc se nejen novinářská práce, ale i obecné poměry v Rusku vymkly demokratickému standardu. Podle samotného Muratov a je hlavním úkolem dneška přimět lidi, aby pochopili, že probíhá konflikt. Proč si i po čtyřech měsících bojů tolik Rusů myslí, že žádná válka není? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je zpravodajka ČRo pro Ruskou federaci Ivana. Milý.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají