Interview Plus

Rusko ani Ukrajina nedrží trumfy, kterými by druhou stranu přinutily k jednání, popisuje vojenský expert plukovník Petráš

Interview Plus

Rusko ani Ukrajina nedrží trumfy, kterými by druhou stranu přinutily k jednání, popisuje vojenský expert plukovník Petráš
Ukrajinští vojáci poblíž frontové linie u oblasti Cherson

Plus

Velitel ukrajinské armády generál Valerij Zalužnyj stejně jako další ukrajinští představitelé předpokládají, že Rusko nyní přeskupuje síly, aby možná už v lednu zahájilo velkou ofenzivu, jejímž cílem může být i Kyjev. „Zcela určitě nejde o plané varování, ale na druhé straně je to třeba brát jako součást informační války,“ upozorňuje plukovník generálního štábu v záloze Zdeněk Petráš z Univerzity obrany.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • 300 tanků, 600 až 700 bojových vozidel pěchoty a 500 houfnic. Takto vyčíslil velitel ukrajinské armády generál Valerij Zalužnyj, co by potřeboval, aby porazil Rusy v nadcházejících bojích. O tom, že k novým bojům dojde, generál Zalužnyj nepochybuje a dokonce je označuje za dost možná rozhodující pro výsledek celé války. Stejně jako další vojenští a političtí vůdcové Ukrajiny předpokládá, že Rusko nyní přeskupuje a mobilizuje síly, aby zahájilo velkou ofenzivu, možná už v lednu. Jak těžké je nyní odhadovat další průběh konfliktu a co v něm bude rozhodující? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je plukovník generálního štábu v záloze Zdeněk Petráš, který působí i na Univerzitě obrany v Brně. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají