Osobnost Plus

Ruská armáda „mele z posledního“. Ukrajinci ji vyženou – buď do zimy, nebo do jara, myslí si bývalý diplomat Svárovský

Osobnost Plus

Ruská armáda „mele z posledního“. Ukrajinci ji vyženou – buď do zimy, nebo do jara, myslí si bývalý diplomat Svárovský
Martin Svárovský, bezpečnostní expert

Plus

To, že se v zimě nedá na Ukrajině válčit, je podle bývalého diplomata Martina Svárovského možná jen součást informační války. „I to, že to říká šéf vojenské rozvědky, má určitý smysl. Protože jedna z věcí, kde Ukrajina od samého začátku vyhrává, je informační převaha a strategická komunikace. Takže válka může pokračovat i v zimě a Ukrajinci budou na zimu připraveni líp než Rusové,“ říká vedoucí Programu bezpečnostních strategií a analytik centra Evropské hodnoty.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Jak už jste slyšeli, Rusko ráno opět ostřelovala ukrajinská města včetně Kyjeva, kde s ukrajinskou vládou jedna část vlády české mimo jiné o obnově Ukrajiny po válce. Očekávám do zimy dvě velká rozhodující vítězství ukrajinské armády. Bude to de facto porážka Rusů. Celé území Ukrajiny bude osvobozeno na jaře, píše na Twitteru můj dnešní host a rámcově se shoduje se šéfem ukrajinské vojenské rozvědky dlouholetý diplomat Martin Svárovský, který vede z think-tanku Evropské hodnoty program pro bezpečnostní strategie.

  • Se mnou ve studiu vítej. Dobrý den a hezký den přeje taky Barbora.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají