Host Lucie Výborné

Deníky i rodinné filmy. V záběrech z Protektorátu je cítit společenská nálada, přibližuje režisér unikátní dokusérie

Host Lucie Výborné

Deníky i rodinné filmy. V záběrech z Protektorátu je cítit společenská nálada, přibližuje režisér unikátní dokusérie
Režisér Ondřej Veverka

Radiožurnál

Dva roky připravoval režisér Ondřej Veverka dokument My, občané Protektorátu. Třídílnou sérii tvoří soukromé filmové materiály, zápisky deníků a korespondence. „V zahraničí je práce se soukromými materiály populární. U nás vzniklo Soukromé století, ale z Protektorátu jsem nic nenašel. Udělal jsem si rešerše a našel jsem stovky filmů,“ vypráví a odhaluje, že chystá pokračování. „Pokud máte doma amatérské filmy z 50. let nebo deníky, korespondenci, ozvěte se nám,“ vyzývá.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné. Česko už vlastně 14. března 939 začala obsazovat německá vojska. Slovensko vyhlásilo samostatný stát a z českých zemí se stal protektorát Čechy a Morava. A to je téma pro mého dnešního hosta, dokumentaristu a režiséra Ondřeje veverku. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den. Já jsem někde četla, že jste ten dokument, tu třídílnou sérii, která teď běží v ČT, my občané proto která tu připravoval dva roky.

  • Je to tak necelé dva roky.

  • Jak přijde myšlenka na to, vzít teď v moderním jazyce, řekněme oběma videa, s která si lidé točili amatérsky v protektorátu a udělat z toho dokument?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají