Host Lucie Výborné

Do Ypsilonky mě vždycky táhla skvělá parta lidí, ohlíží se herec Vacek. Divadlo slaví šedesátiny

Host Lucie Výborné

Do Ypsilonky mě vždycky táhla skvělá parta lidí, ohlíží se herec Vacek. Divadlo slaví šedesátiny
Herec Petr Vacek

Radiožurnál

Divadlo Ypsilon slaví šedesát let. A k hercům, kteří zažili atmosféru souboru, určitě patří Petr Vacek, který na svá léta v divadle zavzpomínal v rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou. „Mistři světa jako Lábus, Kaiser, Termerová mě vzali jako sobě rovného. Celá léta jsem měl pocit, že to je normální, pak jsem přešel do jiného divadla, a zjistil, že to tak není. Ypsilonka byla strašně rovnostářská, vzpomíná herec, který nyní působí i v Divadle Na Jezerce. 
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Divadlo y, dnes již dávno pražské, slaví 60 let a mým hostem je jeden z herců tohoto legendárního souboru Petr Vacek. Vítám tě tady. Pěkný den.

  • Ahoj a také krásný den.

  • Miroslav Kořínek, kapelník y ty, jeden ze zakladatelů, vzpomíná na první špílce, které vlastně vznikly daleko před založením souboru v Liberci s Janem Schmidtem. Mirek Kořínek je váš kmenový skladatel. Honosí být člověk muzikální, aby mohl vstoupit do y. Který.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají