Host Lucie Výborné

Stará Karviná bylo krásné město a dobře se tam žilo. Spousta lidí by chtěla město zpátky, říká spisovatelka Lednická

Host Lucie Výborné

Stará Karviná bylo krásné město a dobře se tam žilo. Spousta lidí by chtěla město zpátky, říká spisovatelka Lednická
Spisovatelka Karin Lednická

Radiožurnál

Knižní série Šikmý kostel se uzavírá třetím dílem. Spisovatelka Karin Lednická se stala autorkou bestsellerů o krajině, jejíž historie je nesmírně spletitá. „Když jsem četla poválečné zápisy města Karviná, tak jsem si uvědomila, jak jsou i dnes lidé stejní,“ vypráví spisovatelka. Jak lidé v místě reagují na její románové zpracování skutečnosti? A proč mají dlouho zapomínaná místa takovou sílu?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Spisovatelka Karin Lednická a společně s ní třetí díl šikmého kostela. Je se mnou ve studiu. Tak dobrý den. Dobrý den. Těšila jsem se na to, až přijdete a těšila jsem se na to, až se vás zeptám. Když stojíte před šikmým kostelem, kostelem svatého Petra, tam u vás máte pořád stejný pocit, nebo se po těch třech románech něco změnilo?

  • Před kostelem. Záleží na tom, jestli tam jsem sama, anebo jestli je to v plné sezoně, protože tam začalo jezdit spousta lidí. A samozřejmě atmosféra toho místa, když kolem jsou zástupy návštěvníků, také jiná. Ale uvnitř mám pořád stejný pocit. Ten kostel je opravdu promodlený.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají