Host Lucie Výborné

Vesmíry skladatelů procházím jako slepec. Někdy se snažím jen hudbě nepřekážet, líčí dirigent Hanus

Host Lucie Výborné

Vesmíry skladatelů procházím jako slepec. Někdy se snažím jen hudbě nepřekážet, líčí dirigent Hanus
Dirigent Tomáš Hanus s moderátorkou Lucií Výbornou

Radiožurnál

Nekonečno možností, kudy a jak se vydat, nachází v hudebních partiturách dirigent Tomáš Hanus. Když ovšem nastuduje konkrétní cestu, potřebuje se do ní plně položit. „Limitace je třeba i někdy založena na obavě, aby to dobře dopadlo, aby to, co dělá, bylo přijato. Je úžasné, pokud se dirigent dostane za tuto fázi a může prostě na drzo být tím, kým je, a riskovat,“ popisuje šéfdirigent národní opery ve Walesu. Kdy se stává dirigování hudby adrenalinovým sportem?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dopolední Radiožurnál dnes vysílá z Brna, protože nás u sebe doma hostí dirigent Tomáš Hanus, který je šéfdirigentem velšské národní opery už osm let. Tak děkujeme za pozvání. Dobrý den. Dobrý den.

  • Vy jste nás vzal před chvílí na vyhlídku, abychom se vlastně podívali z vašeho okna směrem, který je pro vás důležitý. Co bych tam viděla?

  • Je tam vidět les, kde žil opravdový revírník. S opravdovou Liškou byste rouškou?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají