Ex libris

Pavel Kosatík: Slovenské století

Ex libris

Pavel Kosatík: Slovenské století
Radiokniha Pavel Kosatík

Plus

Slováci jsou bezesporu národem, který nám je nejbližší. A přece jsme v minulosti tolikrát nepochopili a leckdy ani dnes zpětně neumíme pochopit mnohé jejich požadavky a touhy. Alespoň to tvrdí ve své knize Slovenské století Pavel Kosatík.
Veronika Kindlová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tato knížka se vlastně zrodila na jedné z besed se čtenáři, kde padla otázka, v čem byl smysl první Československé republiky, když s jejich ideálů skoro nic nezůstalo po roce 938, 945, ale ani 989.

  • V debatě povstalo několik odpovědí. Pro mě nejzajímavější zněla tak, že první československá republika dala vzniknout dnešnímu samostatnému a demokratickému Slovensku.

  • Píše Pavel Kosatík v úvodu své nejnovější knížky slovenské století, kterou na konci roku 2021 vydalo nakladatelství Terst. Mapuje v ní cestu Slováků od jejich vystoupení v rámci samostatného Československa až po konec tzv. mečiarismu. Ukázky z knížky čte Libor Vacek a od mikrofonu zdraví Veronika Kindlová.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají