Ex libris

Jak svět doopravdy funguje? Kniha vědce Václava Smila zaujala Gatese i Zuckerberga

Ex libris

Jak svět doopravdy funguje? Kniha vědce Václava Smila zaujala Gatese i Zuckerberga
Václav Smil (1943), kanadský vědec českého původu, emeritní profesor University of Manitoba ve Winnipegu

Plus

Česko-kanadský vědec Václav Smil píše knihy převážně o energetice a životním prostředí. Ta, která nás zajímá tentokrát, vzbudila ve světě velký ohlas – zaujala prý zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga i Billa Gatese. Autor píše srozumitelně o složitých tématech a procesech: od energií, materiálního světa, produkce potravin přes globalizaci až po výzvy, které čekají lidstvo.
Lenka Kopecká

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak svět doopravdy funguje? Koho z nás by toto téma ne vybízelo k zamyšlení nad rozvojem, mechanismem a funkcí fyzického světa, který obývá přibližně osm miliard lidí, se zamýšlí Václav Smil, kanadský vědec českého původu, emeritní prof. univerzity v menu tobě ve Winnipegu. Knihu nazval výstižně jak svět doopravdy funguje. Do češtiny ji přeložil Ivo Magera a v roce 2023 ji vydalo nakladatelství Kniha Zlín. Listovat v ní bude Lenka Kopecká, která vám přeje příjemný poslech.

  • Exlibris.

  • Václav Smil dosud napsal více než 40 knih a převážně byly o energetice a životním prostředí. Přibližně desítka vyšla i česky. Kniha, která nás dnes zajímá, vzbudila ve světě velký ohlas. Zaujala prý Marka. Co Kamberka, zakladatele Facebooku i Billa Gatese, snad zaujme i vás. Autor píše srozumitelně o složitých tématech a procesech, počínaje energiemi, materiálním světem, produkcí potravin přes globalizaci až po výzvy, které čekají lidstvo. Žádná novinka, ale přesto víme, jak naložit se složitými procesy a přitom zachovat planetu pro příští generace. Obrovská výzva pro lidstvo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají