Ex libris

Na vlnách změny aneb kam míří česká energetika

Ex libris

Na vlnách změny aneb kam míří česká energetika
Větrná elektrárna

Plus

Patrně žijeme ve zlomové době. Na scénu přichází umělá inteligence, Čína si říká o pozici světového hegemona a také prožíváme energetickou krizi. Co ji způsobilo a jak se k ní postavit? A jaká je ta správná cesta pro Českou republiku? Nad tím se zamýšlí autoři knížky „Na vlnách změny: Česká energetika a geopolitický zlom“ Tomáš Vlček a Martin Jirušek z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Knížku vydalo v roce 2023 nakladatelství Books and Pipes.
Veronika Kindlová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pro ně žijeme ve zlomové době. Na scénu přichází umělá inteligence. Čína si říká o pozici světového hegemona. Také prožíváme energetickou krizi. Co ji způsobilo a jak se k ní postavit a jaká je ta správná cesta pro ČR? Nad tím se zamýšlí autoři knížky na vlnách změny česká energetika a z toho politický zlom. Tomáš Vlček a Martin Jirušek z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Knížku vydalo v roce 2023 nakladatelství Buksa.

  • Exlibris.

  • Naším cílem je popsat klíčové změny a trendy v energetice, které v současnosti ovlivňují ČR a budou formovat její budoucnost ve středoevropském prostoru a EU. Naší snahou bylo popsat problémy v kontextu jak regionů, tak světových trendů, které na ČR dopadají. Jednou z motivací k napsání této knihy bylo časté vytrhávání pojmů a problémů z kontextu, zjednodušování a překrucování, kterého jsme ve veřejné diskusi v souvislosti s energetikou svědky.

Více z pořadu