Dvacet minut Radiožurnálu

Snižování deficitu jako mantra v době krize? První v řadě je zkrocení inflace, míní poslanec Bernard

Dvacet minut Radiožurnálu

Snižování deficitu jako mantra v době krize? První v řadě je zkrocení inflace, míní poslanec Bernard
Josef Bernard

Radiožurnál

Ministerstvo financí podle prvního návrhu státního rozpočtu na příští rok nepočítá se snižováním deficitu. Nebylo by to porušení předvolebního slibu, že se rozpočtový schodek bude snižovat? Jakou podobu by měl rozpočet na rok 2023 ideálně mít? Vladimír Kroc se ptal předsedy rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Josefa Bernarda z hnutí STAN.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Bude letošní schodek státního rozpočtu 300 nebo 330 miliard. Kde se dá ušetřit a proč je? Šéf státní kasy počítá s vysokými rozpočtovými schodky i v příštích třech letech?

  • Hostem 20 minut, které vysílá Radiožurnál a ČRo Plus, je dnes poslanec, nestraník za stan Josef Bernard, předseda sněmovního rozpočtového výboru, bývalý hejtman Plzeňského kraje.

  • Dobrý den. Dobrý den. Než se dostaneme k avizovanému tématu, nejprve k aktualitě. Prezident republiky jmenoval dnes tři nové členy bankovní rady. Už víme, že to je Jan Frait, Eva Zamrazilová a novým jménem je Karin Kubelková jako vystudovaný ekonom. Máte komentář k této volbě?

Více z pořadu