Téma dne

Skopeček o škrtání v rozpočtu: Mluvme o redukci daňových výjimek. Kromě slevy na poplatníka a dítě

Téma dne

Skopeček o škrtání v rozpočtu: Mluvme o redukci daňových výjimek. Kromě slevy na poplatníka a dítě
Jan Skopeček, poslanec na kongresu ODS

Plus

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prohlásil, že deficit státního rozpočtu pro letošní rok by neměl přesáhnout 280 miliard korun. Rozpočet sestavený vládou Andreje Babiše (ANO) přitom počítal se schodkem o bezmála sto miliard vyšším. „Minulá vláda tento rozpočet vytvořila a my máme jen šanci ho upravovat,“ upozorňuje místopředseda sněmovny Jan Skopeček (ODS).
Šárka Fenyková

Hosty byli:
Jan Skopeček, ODS, místopředseda sněmovny
Jan Hrnčíř, SPD, místopředseda rozpočtového výboru
Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů
Miroslav Singer, hlavní ekonom Generali CEE Holding, bývalý guvernér České národní banky

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda Petra Fialy hledá úspory ve státním rozpočtu. Včera už padly návrhy za jednotlivá ministerstva, dnes se má podle slov politiků dohoda finalizovat. Jak se šetří miliardy? Bude stačit propustit část státních zaměstnanců a digitalizovat jejich agendu, nebo bude nutné výrazně zredukovat investice státu? A dá se ještě letos ušetřit změnou v daňové oblasti, když sám ministr financí říká, že úprava daní by přišla nejdřív na začátku roku 2024. To jsou jen některé z otázek pro téma dne, kterým vás provede Šárka Fenyková.

  • Téma dne ČRo.

  • S.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají