Dvacet minut Radiožurnálu

Šéf CERMAT: Přihlášky na střední školy v roce 2024 chceme digitalizovat a zavést prioritizaci škol

Dvacet minut Radiožurnálu

Šéf CERMAT: Přihlášky na střední školy v roce 2024 chceme digitalizovat a zavést prioritizaci škol
Přijímací zkoušky (ilustrační foto)

Radiožurnál

Přijímací řízení na střední školy letos rozvířilo veřejné diskuse. Měly by se přijímací zkoušky uzpůsobit jednotlivým typům škol nebo mají zůstat jednotné? Kdy budou přijímací zkoušky a maturity digitalizovány? A bude didaktické přijímací testy vyhodnocovat umělá inteligence? Vladimír Kroc se ptal ředitele příspěvkové organizace ministerstva školství CERMAT Miroslava Krejčího. 
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak jsou připraveny podzimní maturity? Budou ty příští už digitální? Do jaké míry by se měly přijímačky uzpůsobovat jednotlivým typům škol, nebo mají zůstat jednotné? A bude didaktické přijímací testy vyhodnocovat umělá inteligence?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Miroslav Krejčí. Dobrý den. Dobrý den. Dnešek je termín pro přihlášky k podzimní části maturit. Jak jsou tyto zkoušky připraveny?

  • Tak samozřejmě budou připraveny pro o čtvrté září tak, jak byly každý rok připraveny. To znamená, školy od nás dostanou vytištěnou zkušební dokumentaci, kterou jim rozvezeme, a školy, kterých se týkají podzimní maturity, tak je uspořádají tak jako v každý z minulých let.

Více z pořadu