Zaostřeno

Pokud Ukrajina padne, Putin vám znásilní ženu, ukradne dceru a nakonec vás zastřelí, vzkazuje Čech z týlu války

Zaostřeno

Pokud Ukrajina padne, Putin vám znásilní ženu, ukradne dceru a nakonec vás zastřelí, vzkazuje Čech z týlu války
Policisté hlídají místo dopadu dronu v Kyjevě (archivní foto z 17. 10. 2022)

Plus

Ve zpravodajství se dozvídáme nejnovější vývoj na frontě, vidíme reportáže o tíživé situaci civilistů v její blízkosti, ale teď města hluboko v týlu – například Kyjev –, hlásí každodenní protiletecké poplachy. Ukrajinci si musejí zvykat na četné výpadky elektřiny, ale restaurace, kina a divadla jsou přesto otevřená. Ekonomika musí fungovat i ve válce.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak vlastně vypadá válka v ukrajinském zázemí? Ve zprávách slyšíme obvyklé o vývoji na frontě nebo tíživé situaci civilistů přímo v její blízkosti. Jenže také Kyjev a další města hluboko v týlu zažívají znovu každodenní proti letecké poplachy a výpadky elektřiny. Restaurace, kina a divadla zůstávají přesto otevřená, vysvětluje bohemistka Olina Paščenková.

  • Kultury. Musí se rozvíjet i přesto, že je válka nebo ne válka a že mi nemusí nikam chodit i přesto, že je hrozně situace.

  • To ale neznamená, že by se žilo a pracovalo jako v míru, doplňuje vedoucí sólista baletu Národního divadla Ukrajiny Jan Váňa.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají