Zaostřeno

Až 80 procent uchazečů se na SŠ umístí už po prvním kole, odhaduje Cermat

Zaostřeno

Až 80 procent uchazečů se na SŠ umístí už po prvním kole, odhaduje Cermat
Matka a dcera

Plus

S dvoudenním zpožděním se před týdnem v Česku spustil dlouho očekávaný systém pro elektronické podávání přihlášek na střední školy. Jmenuje se DiPSy, ministerstvo školství si od něj slibuje, že se nebude opakovat stejný chaos jako loni. To museli někteří rodiče stát dlouhé fronty před školou se zápisovými lístky, mnozí žáci pak dlouho nevěděli, jestli se na nějakou školu vůbec dostali. Letos Cermat odhaduje, že 80 procent uchazečů se umístí už po prvním kole.
Eva Mikulka Šelepová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S dvoudenním zpožděním se před týdnem v Česku spustil dlouho očekávaný systém pro elektronické podávání přihlášek na střední školy. Jmenuje se Edy vsi. Ministerstvo školství si od nového systému přihlašování slibuje, že pomůže zabránit chaosu, který panoval loni. To museli někteří rodiče například stát dlouhé fronty před školou se zápisovými lístky a mnozí žáci dlouho nevěděli, jestli se na nějakou školu vůbec dostali. Letos CERMAT odhaduje, že 80 % uchazečů se umístí už po prvním kole. Na novinky v českém vzdělávacím systému se zaměří dnešní zaostřeno. Dobrý poslech přeje Eva Mikulka. Šelepová.

  • Zaostřeno.

  • Se zde vlastně nefunguje dnes ano. Měli tam nezjistili nějaké bezpečnostní problémy, takže mělo by to jít od druhého února.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají