Téma Plus

Volby a parlament v 60. letech: Ideologie, švejkovina a pět minut slávy poslance Pružince

Téma Plus

Volby a parlament v 60. letech: Ideologie, švejkovina a pět minut slávy poslance Pružince
Volby do Národního shromáždění 14. června 1964

Plus

Volební studia a volební vysílání bývají adrenalin a lahůdka. Pro profesionály z řad novinářů i pro nadšence z řad angažovaného voličstva. Sčítají se hlasy a přepočítávají se na mandáty. Probíhají rozhovory s ústřední volební komisí.
Jan Sedmidubský

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Po čtyřech letech nastal opět volební víkend. Konají se přímé přenosy z volebních místností a rozhovory s členy ústřední volební komise. Lidé mluví o tom, co by případně chtěli od svých poslanců. Srovnává se s volbami v zahraničí.

  • Výběr kandidátů probíhal pečlivě. Volby jsou v řádném termínu. Ostatně předčasné být ani nemohou, protože vláda nikdy nepodává demisi, natož aby jí parlament vyslovil nedůvěru. A v neděli večer se lidé vrátí odvody a ještě než si pustí rádio nebo televizi, budou bezpečně vědět, že to dopadlo jako vždycky. K čemu parlament, když je předem rozhodnuto a dělo se s ním něco během 60. let, než propukl slavný rok 1968. Já jsem Jan Sedmidubský a přeji vám inspirativní poslech.

  • Téma.

Ostatní také poslouchají