Téma dne

U stran vládní koalice se mluví přinejmenším o nevýhře. Skutečným poraženým je ale levice, říká datový novinář Boček

Téma dne

U stran vládní koalice se mluví přinejmenším o nevýhře. Skutečným poraženým je ale levice, říká datový novinář Boček
Komunální volby na Praze 7

Plus

Komunální volby skončily a hlasy jsou sečtené. Začala povolební jednání a v některých městech se už dokonce tvoří nové koalice, které jsou často překvapivé pro celostátní vedení jednotlivých stran. Co z počtu sečtených hlasů vyčetli datoví novináři? Jaký typ kampaně měl největší úspěch a co čeká senátory, kteří se dostali do druhého kola?
Šárka Fenyková

Hosté: 
Jan Boček, datový novinář Českého rozhlasu
Michal Pink, politolog z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně
Eva Lebedová, politoložka z Univerzity Palackého v Olomouci
Jitka Seitlová, místopředsedkyně Senátu (KDU-ČSL)

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nemá dne ČRo.

  • Hlasy z víkendových voleb jsou sečtené. Povolební jednání začala. V některých městech se už dokonce rodí nové koalice, často překvapivé hlavně pro celostátní vedení jednotlivých stran. Teď se ale ještě na volby podíváme očima statistika, respektive očima datového novináře ČRo. Do vysílání zvu Jana Bočka.

  • Dobrý den. Dobré ráno z Brna. Které strany v komunálních volbách nejvíc získali a které naopak ztratili. V jak velkých obcích křížkování fungovalo a kde už ne a kterým stranám svědčí koalice?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají