Téma dne

Politolog Balík: Prezidentští kandidáti nemají jisté ani své voliče z prvního kola. Musí jim připomenout, že ještě není rozhodnuto

Téma dne

Politolog Balík: Prezidentští kandidáti nemají jisté ani své voliče z prvního kola. Musí jim připomenout, že ještě není rozhodnuto
Andrej Babiš a Petr Pavel

Plus

V prvním kole historicky třetí přímé volby prezidenta ČR uspěl bývalý náčelník Generálního štábu Petr Pavel a bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Oba finalisté už spustili druhou fázi kampaně a oběma už se taky podařilo získat na svou stranu hlasy odpůrců. Podle politologa Stanislava Balíka se liší nejen jejich osobnosti, ale především priority pro výkon prezidentské funkce.
Šárka Fenyková

Hosté:
Jiří Přibáň, profesor právní filozofie, vede právně-sociologické centrum na Univerzitě ve velšském Cardiffu (Centre of Law and Society)
Stanislav Balík, politolog, děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity
Lucie Pávová, redaktorka Českého rozhlasu
Zdeňka Trachtová, reportérka Českého rozhlasu
 

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko má za sebou první kolo prezidentských voleb. Za 14 dnů se o hlasy voličů utkají. Už je na Petr Pavel a Andrej Babiš. Jak se liší jejich programové priority? Ohlasy kterých voličů teď budou soupeřit a jak se na výsledek prvního kola českých voleb dívají lidé v zahraničí? Nejen na to se budeme ptát. Dobrý poslech vám přeje Šárka Fenyková.

  • Téma dne ČRo.

  • První kolo historicky třetí přímé volby prezidenta v ČR vyhrál bývalý náčelník Generálního štábu Petr Pavel se ziskem 35,4 desetin % hlasů. Spolu s ním postupuje do druhého kola bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, kterého podpořilo bez jedné setiny 35 % voličů. Oba finalisté už spustili druhou fázi své kampaně a oběma už se jim taky podařilo získat na svou stranu hlasy podpůrců. Kdo přesně to do studia přišla říct redaktorka Lucie Pálková. Dobrý den. Pěkný den. Zopakujme, kdo z neúspěšných kandidátů už nabídla Petrovi Pavlovi nebo Andreji Babišovi podporu?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají