Téma dne

Nový zákon měl zrychlit a zefektivnit stavební řízení. Předložená novela je však značným krokem zpět, myslí si advokát Černý

Téma dne

Nový zákon měl zrychlit a zefektivnit stavební řízení. Předložená novela je však značným krokem zpět, myslí si advokát Černý
Budova centrálního urgentního příjmu roste před očima

Plus

Vláda by ve čtvrtek měla projednat novelu stavebního zákona, která by, podle ministerstva pro místní rozvoj, měla přispět ke zrychlení stavebního řízení. „Zejména v oblasti digitalizace to nepochybně je příslib zjednodušení a zlepšení toho procesu. Postupně bude docházet i k zjednodušení nebo spojování stavebních úřadů,“ popisuje dílčí změny ministr dopravy Martin Kupka. Proti aktuální verzi novely se však vyhrazují profesní svazy a developeři, ale i ekologické organizace.
Martina Mašková

Hosté:
Martin Kupka, ministr dopravy a místopředseda ODS
Klára Dostálová, bývalá ministryně pro místní rozvoj
Pavel Černý, advokát spolupracující s Českou komorou architektury
Jiří Nádoba, redaktor týdeníku Respekt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Vláda má dnes projednat novelu stavebního zákona. Norma z pohledu ministerstva pro místní rozvoj coby garanta povede ke zrychlení stavebního řízení. K aktuální verzi ale vznášejí výhrady profesní svazy, developeři, ekologické organizace nebo samosprávy. O stavu projednávání zákona, bodu teď je na úvod mluvit s Martinem Kupkou, ministrem dopravy a místopředsedou vládních občanských demokratů. Dobrý den. Dobré ráno. Pane ministře, co aktuálně dělá vláda a váš kabinet?

  • Pro dohodu se zúčastněnými, aby ten zákon prošel v konsensuální verzi.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají