Téma dne

Čína je policejní stát. Proti špiclování sportovců se měl ohradit olympijský výbor, myslí si poslanec Benešík

Téma dne

Čína je policejní stát. Proti špiclování sportovců se měl ohradit olympijský výbor, myslí si poslanec Benešík
Peking se připravuje na zimní olympijské hry

Plus

Zimní olympijské hry pro rok 2022 začnou v Číně 4. února a potrvají do 20. února. Část demokratických zemí světa ale na hry nepošle svou diplomatickou delegaci, a to kvůli porušování lidských práv v hostitelské zemi. Zaznívají navíc obavy z možné špionáže sportovců, kteří při účasti na olympiádě musí používat speciální sledovací mobilní aplikaci. „Překvapuje mě, že se té aplikaci všichni tak diví. Čína je policejní stát,“ komentuje poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL).
Martina Mašková

Hosty byli:
Jiří Klečka, redaktor, Český rozhlas
Ondřej Benešík, KDU-ČSL, člen zahraničního výboru
Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru
Daniel Dočekal, šéfredaktor serveru 365tipu.cz

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Šest. Tolik zprávy. Teď už začíná téma dne.

  • Zimní olympiáda v Číně proběhne od čtvrtého do 20. února. Hlavní část české výpravy odjíždí ve čtvrtek. Na olympiádu ale řada demokratických zemí světa nepošle svou diplomatickou delegaci, a to kvůli porušování lidských práv v Číně. A zaznívají i obavy ze špionáže účastníků. Jak se před ní můžou chránit? Jak to bude s případnou účastí či neúčastí českých činitelů, tomu se budeme věnovat v příštích minutách. U mikrofonu je Martina Mašková.

  • Téma dne ČRo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají