Řečí peněz

Česko i Německo zažívají v průmyslu stejné potíže. Musíme se orientovat jinam, radí ekonom

Řečí peněz

Česko i Německo zažívají v průmyslu stejné potíže. Musíme se orientovat jinam, radí ekonom
Petr Dvořák

Plus

Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021. Společně s tím klesají ceny elektřiny a plynu na energetickém trhu. Reagují na to také někteří velcí dodavatelé v Česku, kteří avizují zlevňování. Jsou předražené energie definitivně minulostí? V pořadu Řečí peněz odpovídá rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Petr Dvořák.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Český bankovní sektor začíná období normalizace, ale v tom pozitivním slova smyslu. S odeznívající inflací totiž centrální banka snižuje základní úrokové sazby a to se začíná promítat i do těch komerčních. Jak rychle by mohly klesající sazby zlevnit kapitál pro firmy i domácnosti. A co to znamená pro bankovní sektor, který i za loňský rok vykázal zisk i v desítkách miliard korun, je právě levnější kapitál tou správnou živou vodou pro českou ekonomiku? Otázky, které zodpovíme společně s rektorem VŠ ekonomické v Praze Petrem Dvořákem. Vítejte ve studiu. Děkuji za.

  • Pozvání. Dobrý den. A řeč bude také o tom, jak se v Česku bavíme o euru a možnosti, že bychom jej vyměnili za českou korunu. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají