Osobnost Plus

Úrokové sazby u hypoték začnou klesat. Ale ty dvouprocentní se už nikdy nevrátí, míní viceguvernérka ČNB Zamrazilová

Osobnost Plus

Úrokové sazby u hypoték začnou klesat. Ale ty dvouprocentní se už nikdy nevrátí, míní viceguvernérka ČNB Zamrazilová
Eva Zamrazilová

Plus

„15. února bude zveřejněna inflace za leden – toto číslo de facto podstatně předznamená trajektorii inflace v celém letošním roce. Proto je tak důležité,“ říká ekonomka a viceguvernérka České národní banky (ČNB) Eva Zamrazilová. „Další meziměsíční výkyvy inflace bývají už jen velmi drobné, přisuzovány jsou spíš sezónnosti v jednotlivých měsících,“ vysvětluje v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osobnost. Plus do bankovní rady usedla společně s Alešem Michlem v půlce roku. 22 a iDNES lidí dva viníky extrémního růstu cen, kterým jsme si prošli a dosud procházíme. V první řadě je to Putinova drahota. Skutečný šok byly ceny energií a pohonných hmot důsledku války, prohlásila. Za druhého viníka pak považuje minulý kabinet Andreje Babiše, který podle ní může za to, že se to vysoké ceny tak dobře zahnízděno. Ekonomka a viceguvernéra ČNB Eva Zamrazilová je dnešním hostem osobností. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den.

  • V plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají