Pro a proti

Zákon o RTVS nezůstane u ledu, říká poslanec SNS. Odložili ho, aby uklidnili veřejnost, míní právník

Pro a proti

Zákon o RTVS nezůstane u ledu, říká poslanec SNS. Odložili ho, aby uklidnili veřejnost, míní právník
Budova RTVS

Plus

Slovenská vládní koalice odložila zákon, na jehož základě se má radikálně změnit veřejnoprávní RTVS. Proti záměru Ficovy vlády zreformovat fungování rozhlasu a televize se postavili nejen novináři na Slovensku, ale také mezinárodní novinářské organizace. Potřebuje RTVS velký otřes, nebo se slovenská vláda snaží umlčet kritická média? V Pro a proti diskutují poslanec za Slovenskou národní stranu Roman Michelko a právník a novinář Tomáš Němeček.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slovenská vládní koalice odložila zákon, na jehož základě se má radikálně změnit veřejnoprávní RTVS. Vyjádřit se má ještě Legislativní rada vlády. Proti záměru Ficovy vlády zreformovat fungování rozhlasu a televize se postavili nejen novináři na Slovensku, ale také mezinárodní novinářské organizace kvůli podezření ze snahy podřídit vysílání politickému vlivu. Potřebuje RTVS velký otřes, nebo se slovenská vláda snaží umlčet kritická média?

  • Pro a proti.

  • Hosty pro a proti jsou poslanec Slovenské národní rady Roman Michel. Koho zvolený za Slovenskou národní stranu a je předsedou výboru pro kulturu a média. Dobrý den, pane poslanče. Dobrý den. A hostem zde ve studiu je právník a novinář Tomáš Němeček, který se dění na Slovensku dlouhodobě věnuje. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají