Pro a proti

Pozastavením konzultací ochladnou vztahy, míní poslankyně Dostálová. Běžný diplomatický krok, oponuje europoslanec Vondra

Pro a proti

Pozastavením konzultací ochladnou vztahy, míní poslankyně Dostálová. Běžný diplomatický krok, oponuje europoslanec Vondra
Robert Fico a Petr Fiala

Plus

Rozhodnutí české vlády zrušit plánované konzultace se slovenskou vládou vyvolalo prudkou reakci nejen na Slovensku, ale také u českých opozičních stran. Zatímco třeba slovenský prezidentský kandidát Ivan Korčok řekl, že plnou odpovědnost za tento vývoj nese slovenská strana. Hnutí ANO i SPD poukazují na mimořádné česko-slovenské vztahy, které by Fialova vláda neměla narušovat.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rozhodnutí české vlády zrušit plánované konzultace se slovenskou vládou vyvolalo prudkou reakci nejen na Slovensku, ale také u českých opozičních stran. Zatímco třeba slovenský prezidentský kandidát Ivan Korčok řekl, že plnou odpovědnost za tento vývoj nese slovenská strana. Hnutí ANO i SPD poukazují na mimořádné česko-slovenské vztahy, které by Fialova vláda neměla narušovat. Je přerušení mezivládních konzultací přiměřenou reakcí na proruský obrat ve slovenské zahraniční politice?

  • Pro a proti.

  • 100 dnešního pro a proti jsou poslankyně hnutí ANO, místopředsedkyně PS Klára Dostálová, která vede kandidátku tohoto hnutí do voleb do Evropského parlamentu. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu