Pro a proti

Ve 21. století není potřeba pořizovat si kožešiny, říká obránce zvířat. Zákaz nic neřeší, chov se přesune do jiných zemí, míní kožešník

Pro a proti

Ve 21. století není potřeba pořizovat si kožešiny, říká obránce zvířat. Zákaz nic neřeší, chov se přesune do jiných zemí, míní kožešník
Kožešiny, ilustrační foto

Plus

Chov kožešinových zvířat i prodej kožešin by mohl v Evropské unii skončit. Petici s tímto požadavkem podepsalo 1,7 milionu lidí a Unie se jí teď bude zabývat. „Zákaz nic neřeší, přesune se to do USA, Číny, Ruska. Evropa zbytečně ztratí, protože oprávněné důvody k tomu nejsou,“ říká kožešník Robert Kreibich. S tím nesouhlasí Pavel Buršík ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat. „Ostatně i česká vláda podporuje tento zákaz,“ připomíná. 
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Patří kožešinové farmy a kožešinové produkty do historie? Touto otázkou se bude dnes zabývat Evropský parlament. Pod petici, která žádá, aby byl v členských státech ukončen chov kožešinových zvířat a také prodej a dovoz kožešin, se podepsalo už víc než 1700000 lidí. Je v 21. století etické chovat zvířata jen kvůli kožešině, tedy především módě a oděvnímu průmyslu. V Česku platí od roku 2019 zákaz kožešinových farem. Měla by se zakázat i výroba a prodej kožešinových produktů.

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Vítám ve studiu své dva hosty, Pavla Buršíka ze spolku Obraz obránci zvířat. Dobrý den. Dobrý den. A také kožešníka Roberta Krajbicha. Dobrý den. Pane kraj bych, uměl by se chov a usmrcování zvířat za účelem výroby kožešin zakázat. V celé EU žádá více než 1700000 signatářů.

Více z pořadu