Pro a proti

Větší zdanění bezdětných je už za čárou a diskriminační, tvrdí Pivoňka Vaňková (STAN). Tak to nevnímám, kontruje lidovecký ministr Jurečka

Pro a proti

Větší zdanění bezdětných je už za čárou a diskriminační, tvrdí Pivoňka Vaňková (STAN). Tak to nevnímám, kontruje lidovecký ministr Jurečka
Rodiče s dětmi

Plus

Lidovci přišli s návrhem na zvýšení sociálního pojištění pro bezdětné nad 35 let, který ale pětikoalici rozděluje. „Většinou návrhy KDU-ČSL podporuji, ale toto je už za čárou,“ tvrdí místopředsedkyně sněmovního sociálního výboru Pavla Pivoňka Vaňková (STAN). „Přijde nám to velmi diskriminační a určitě to podporovat nebudeme,“ dodává v pořadu Pro a proti.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A měl by stát finančně odměňovat lidi, kteří mají více dětí? Koaliční lidovci přišli s návrhem na snížení sociálního pojištění pro rodiny s dětmi a naopak jeho zvýšení pro bezdětné lidi nad 35 let. Proti tomu se ale ozvali zástupci jiných vládních stran, podle kterých by to znamenalo, že stát by trestal ty, kdo děti nemůžou nebo nechtějí mít. Bylo by spravedlivé více danit ty, kdo nevychovávají budoucího daňového poplatníka.

  • Pro a proti.

  • Hosty pro a proti v našem sněmovním studiu jsou ministr práce a sociálních věcí, předseda KDU-ČSL, vicepremiér Marian Jurečka. Dobrý den. Dobré dopoledne. A místopředsedkyně sněmovního výboru pro sociální politiku Pavla Pivoňka Vaňková z hnutí STAN. Vítám vás. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu