Pro a proti

Václav Havel měl ke konci kariéry obrovské výčitky svědomí, tvrdil už před 10 lety bývalý disident Urban

Pro a proti

Václav Havel měl ke konci kariéry obrovské výčitky svědomí, tvrdil už před 10 lety bývalý disident Urban
Václav Havel (nedatováno)

Plus

Jako každou středu vybíráme z archivu zajímavé pořady, kterými chceme připomenout desáté výročí Českého rozhlasu Plus. I ve volební prezidentské kampani se hodně mluvilo o první českém prezidentovi Václavovi Havlovi. Připomeňte si pořad Pro a proti z října 2013, kdy byli hosté bývalý mluvčí Občanského fóra a spoluzakladatel ODS Petr Havlík a publicista a bývalý disident Jan Urban, který ale mluvil o velké skepsi Václava Havla ke konci života.
Renata Kalenská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • První porevoluční prezident Václav Havel, který se stal symbolem svobody, by o uplynulém víkendu oslavil 77. narozeniny. Ve svých 53 letech pronášel svůj první prezidentský novoroční projev, ve kterém upozornil občany, že naše země nevzkvétá.

  • 40 let jste v tento den slyšeli z úst mých předchůdců v různých obměnách totéž, jak naše země vzkvétá, kolik dalších milionů tun oceli jsme vyrobili, jak jsme všichni šťastni, jak věříme své vládě a jaké krásné perspektivy se před námi otevírají. Předpokládám, že jste mne nenavrhli do tohoto úřadu proto, abych vám i já lhal.

  • Naše země nevzkvétá.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají