Peníze a vliv

Změny v energetice můžeme Polákům závidět. My jsme si v Bruselu nedojednali skoro nic, říká stratég z Křetínského holdingu

Peníze a vliv

Změny v energetice můžeme Polákům závidět. My jsme si v Bruselu nedojednali skoro nic, říká stratég z Křetínského holdingu
Jiří Feist

Plus

Vláda pracuje na aktualizaci energetické politiky. Jedním z cílů je nahradit v příštích letech dosud klíčové spalování uhlí pro výrobu elektřiny a tepla. Počítá se proto s plynovými zdroji, které se dají postavit během několika let a mohou tak vyplnit dobu potřebnou na dostavbu dalších jaderných elektráren.
Jana Klímová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda připravuje novou energetickou politiku, což je plán, jak si má Česko na další desítky let zajistit bezpečnou a dostupnou elektřinu, plyn a teplo. Bude ten plán splnitelný a proč se nedávno odehrál spor o nákup plynovodů státem. Naším hlavním hostem bude Jiří Faist, strategický manažer holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského. Příjemný poslech přeje Jana Klímová.

  • Peníze a vliv.

  • Česko má za sebou rok a půl energetické krize. Kromě vysokých cen energií ho provázela i obava, že lidé budou mrznout, protože ruský Gazprom zastavil dodávky plynu do řady zemí Evropy včetně Česka. Mimořádně teplý rok a nahrazení ruského plynu dodávkami z jiných zemí, hlavně v kapalné formě. Tzv. LNG ale pomohli situaci ustát i díky rychlému pronájmu terminálů na LNG, odkud se plyn dá dopravit k nám, pochvaloval si v závěru loňského roku premiér Petr Fiala.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají