Řečí peněz

Velký důraz na obnovitelné zdroje je kontraproduktivní. Česko opouští své silné stránky, míní ekonomka Švihlíková

Řečí peněz

Velký důraz na obnovitelné zdroje je kontraproduktivní. Česko opouští své silné stránky, míní ekonomka Švihlíková
Ekonomka Ilona Švihlíková

Plus

České firmy si stěžují na nekonkurenceschopné ceny energií v rámci evropského trhu. Obracejí se proto na vládu a žádají ji o pomoc. Na konci roku firmám slíbila pomoc ve výši 3,5 miliardy, ale pouze pro energeticky nejnáročnější podniky. Za uplynulý rok takhle stát podpořil firmy dotacemi o výši 110 miliard korun. Měla by vláda pomoc ještě rozšířit? V pořadu Řečí peněz odpovídá ekonomka Ilona Švihlíková.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko vstupuje do nového roku a s ním i jeho ekonomika. V jaké ale kondici? Co nám naznačují ty pozitivní zprávy ohledně inflace, ohledně dodržení schodku státního rozpočtu anebo ohledně klíčových cen energií a potravin. Tak to teď probereme společně s ekonomkou Ilonou Švihlíkovou, která je naším hostem. Vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. A řeč bude také o vývoj globální ekonomiky, protože česká otevřená je na ní životně závislá. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají