Peníze a vliv

Bradáčová: Řešit finanční zločiny je složité. Platí to i pro Čapí hnízdo, nejde o to, že je Babiš politik

Peníze a vliv

Bradáčová: Řešit finanční zločiny je složité. Platí to i pro Čapí hnízdo, nejde o to, že je Babiš politik
Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně

Plus

Podvody na internetových bazarech, nabídky falešných bankéřů na různých internetových platformách a krádeže dat z internetového bankovnictví. Finanční zločiny v kyberprostoru kvetou. Když se k tomu přidají i kybernetické útoky na infrastrukturu, která způsobuje lidem i firmám značné majetkové škody, nárůst zločinu ve virtuálním světě je enormní.

 
Jana Klímová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podvody v kyberprostoru v Česku kvetou. Falešní bankéři či prodavači na internetu vysávají lidem z účtů stovky milionů korun. Další obrovské škody páchají hackeři napadající infrastrukturu firem i státu. Daří se tuzemské justici držet se zločinci krok? A jsou už klasické podvody, jako je třeba zneužívání dotací, na ústupu? Táhne se kauza Čapí hnízdo proto, že její hlavní postavou politik. Téma a otázky pro náš dnešní díl. Hlavním hostem bude pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Příjemný poslech přeje Jana Klímová.

  • Peníze a vliv.

  • Policie v minulých dnech obvinila desítky lidí z Česka, Ukrajiny za podvody vůči prodávajícím na internetových bazarech za víc než 100 milionů korun. Skupina podvodníků byla podle šéfa Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě Břetislava Brejchy profesionální a výkonná.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají