Interview Plus

Stát by měl proti placeným spolupracovníkům Ruska přitvrdit, míní bezpečnostní analytik Máca

Interview Plus

Stát by měl proti placeným spolupracovníkům Ruska přitvrdit, míní bezpečnostní analytik Máca
Roman Máca z Institutu pro politiku a společnost

Plus

Podle Bezpečnostní informační služby ruský agent v Česku platil vysoké částky za šíření propagandy, která se týkala války na Ukrajině, a využil k tomu i veřejně známé osobnosti. „Není to žádné překvapení. Podobný případ byl odhalen na Slovensku, kde tajná služba natočila vojenského přidělence ruské ambasády s redaktorem jednoho z proruských webů, jak mu předává peníze. Bylo jasné, že se to děje i u nás,“ vysvětluje bezpečnostní analytik Roman Máca.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ruský agent platil v Česku lidem, aby šířili ruskou propagandu týkající se války na Ukrajině. BIS zjistila, že k tomu využil i veřejně známé osobnosti. Koho se mu podařilo získat? Ke spolupráci? Mají ruští agenti své lidi i mezi novináři? A jak bojuje s ruskými dezinformacemi a propagandou český stát? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A hostem Interview Plus je bezpečnostní analytik Roman Máca. Dobrý den. Dobrý den. Je to vůbec překvapivé zjištění?

Více z pořadu