Online Plus

Byli vyhlášeni laureáti anticeny Velkého bratra za rok 2022. Ocenění největších „slídilů“ získal například Microsoft nebo Seznam.cz

Online Plus

Byli vyhlášeni laureáti anticeny Velkého bratra za rok 2022. Ocenění největších „slídilů“ získal například Microsoft nebo Seznam.cz
Microsoft sídlo, ilustrační foto

Plus

Už po osmnácté na největší narušovatele soukromí upozornila anticena Velkého bratra, která vyhlásila laureáty za rok 2022. „Řada firem nebo organizací se nám v nominacích opakuje, ale pořád máme přísun možných nových vítězů,“ říká Jan Vobořil, výkonný ředitel sdružení luridicum Remedium, které anticenu organizuje. Kdo mezi je vítězi a proč? A jakých pokroků jsme v ochraně soukromí za uplynulý rok dosáhli?
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • No nejvíce narušuje naše soukromí. Už poosmnácté na největší slídily upozornila. Anticenu Velkého bratra, která vyhlásila laureáty za rok 2022. Kdo mezi nimi je a proč a jakých pokroků jsme v ochraně soukromí za uplynulý rok dosáhly. Téma pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Já samozřejmě u mikrofonu na dálku přes internet vítám našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Dobrý den. A o cenách Velkého bratra budeme mluvit s výkonným ředitelem sdružení Iuridicum Remedium, které anticenu organizuje, Janem Pobořilem. Dobrý den. Dobrý den. Tak 18 ročníků. Pořád je koho oceňovat. Nedošly už laureáti nebo ti ty organizace a firmy, které si tu anticenu zaslouží?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají