Názory a argumenty

Alexandr Mitrofanov: Rusko má svobodu typu koncentrák

Názory a argumenty

Alexandr Mitrofanov: Rusko má svobodu typu koncentrák
Celosvětový ruský lidový sněm

Plus

Při pohledu na velký sál, v němž se v úterý 28. listopadu konal Celosvětový ruský lidový sněm, by se jeden neubránil pocitu, že zde natáčejí remake filmu 1984 podle George Orwella. Nad obrovskou scénou byla totiž z levé i z pravé strany umístěna olbřímí zobrazení Ježíše Krista a mezi nimi trůnil živý obraz Vladimira Putina, který se připojil dálkově.
Alexandr Mitrofanov

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Při pohledu na velký sál, v němž se v úterý 28. listopadu konal celosvětový ruský lidový sněm, by se jeden neubránil pocitu, že zde natáčejí. Rýma filmu 984 je podle George Orwella nad obrovskou scénu bylo totiž z levé i z pravé strany umístěna olbřímí zobrazení Ježíše Krista a mezi nimi trůnil živý obraz Vladimira Putina, který se připojil dálkově. Ježíš, nebyl tak překvapivý, vždyť se jednalo o shromáždění pravoslavných v čele s patriarchou Kirilem. Ale Putin coby symbol pozemského boha to bylo originální. Navíc bylo jeho zjevení doprovázeno církevním zpěvem. Co tedy mimo jiné sdělil muž vítaný jako božstvo. Cituji naše bitva za suverenitu, za spravedlnost má bez jakékoli nadsázky národně osvobozeneckou povahu, protože bráníme bezpečnost a blahobyt našeho lidu. Naše nejvyšší historické právo být Ruskem, silnou nezávislou velmocí, zemí, která je zároveň celou civilizací. Je to právě naše země. Ruský mír, jak už to v dějinách bylo nejednou, kdo přehradil cestu těm, kteří aspirují na světovládu, na svou výjimečnost. Nyní vedeme boj nejen za svobodu Ruska, ale za svobodu celého světa, naši mnohost a jednotu kultur, tradic, jazyků, etnicit, není logika západních rasistů a kolonizátorů prostě schopna pojmout. Je v rozporu s jejich krutým schématem totálního od osobně ní rozeštvávání, útlaku a vykořisťování. Proto zase Roztočil ji starý flašinet, že je prý Rusko žalář národů a samotní Rusové jsou národem otroků. Konec citace. Spisovatel Jurij Nagy byl umřel v roce 1994, ale krátce před smrtí zveřejnil tento názor všechno v Rusku se dělalo Ruskem a roky s ruským souhlasem sami Rusové zasévali obilí a sami také chystali provazy pro vlastní šibenice. Lenin ani Stalin by se nestaly naším prokletím, kdy bychom si nepřáli sami. Konec citace. Politolog v exilu Vladimír Pastuchová k projevu pozemského boha VV Putina poznamenal aby pochopili jeho skrytý smysl, musí i pamětníci jednoduše zaměnit slovy místo strana a komunismus dát bůh a rusky mír. Je tady však i konstanta, která spojuje staré a nové časy, což je americký imperialismus. Konec citace. Na závěr pár čerstvých zpráv ze země, kterou Putin označil jako oázu světové svobody. Ve čtvrtek 30. listopadu ruský Nejvyšší soud prohlásil, že mezinárodní společenské hnutí LGBT, které to opravdu neexistuje, je extremistická organizace, které bude v Rusku zakázaná a vše s ní spojené bude trestáno. Jenže kritéria příslušných trestných činů jsou uvedena v té části rozsudku, která zveřejněna nebude. V praxi to znamená, že si lovit si mohou trestat kohokoli za cokoli. A pokud se chystáte navštívit Ruskou federaci, vězte, že připravuje pro cizince povinny závazek loajality, který musí podepsat při vstupu do země. O souhlasit s tím, že činem ani slovem nezpochybní to, co Kreml označil za základ. I Rusko, ale míra, například cizinec na území Ruské federace nebude smět říci, že LGBT lidé mají svá práva. Rusko má svobodu typu koncentrák.

Ostatní také poslouchají