Jak to bylo doopravdy

Seriál 30 případů majora Zemana výrazně pokřivil naši minulost. Jak to politická propaganda dělává, naznačuje historik

Jak to bylo doopravdy

Seriál 30 případů majora Zemana výrazně pokřivil naši minulost. Jak to politická propaganda dělává, naznačuje historik
Kolektiv tvůrčích pracovníků přijímá za televizní seriál 30 případů majora Zemana z rukou předsedy vlády Lubomíra Štrougala státní cenu Klementa Gottwalda, na sn. herec Vladimír Brabec (vlevo), v pozadí vpravo prezident Gustáv Husák (1980)

Plus

Po srpnu 1968 se komunisti rozhodli změnit obraz policistů, resp. tehdy ještě členů Sboru národní bezpečnosti (SNB). I proto například nechali natočit seriál 30 případů majora Zemana. „Normalizačními čistkami ovládaná Československá televize fungovala pod přímou kontrolou ideologů KSČ, obsahová i dramaturgická část byla řízena a kontrolována lidmi z federálního ministerstva vnitra,“ upozorňuje historik Jan Kalous.
Ivana Chmel Denčevová

Účinkuje: historik Jan Kalous
Hrají: Pavel Soukup, Aleš Procházka a Igor Bareš
Připravila: Ivana Chmel Denčevová
Režie: Michal Bureš
Premiéra: 18. 9. 2023
Natočeno: repríza

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak.

  • To bylo doopravdy.

  • Osobně si velmi cením péče a pozornosti, kterou federální ministerstvo vnitra věnuje přípravě a natáčení celého seriálu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají