Interview Plus

Severokorejci jsou manipulováni hladem. Dají vám jídlo, když se podřídíte, popisuje spisovatelka

Interview Plus

Severokorejci jsou manipulováni hladem. Dají vám jídlo, když se podřídíte, popisuje spisovatelka
13. června 2018, Pchjongjang. Obyvatelé hlavního města KLDR sledují na velkém monitoru u stanice metra zprávy o summitu Kim Čong-una a Donalda Trumpa (13. června 2018).

Plus

Severokorejský režim patří k nejuzavřenějším na světě. Do zpravodajství se převážně dostávají informace o jeho vojenských pokusech nebo provokacích vůči sousedům. Vzácné svědectví o životě v nejuzavřenější zemi světa nabízí kniha Můj život v Severní Koreji od jihokorejské spisovatelky Čche Serin.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • O Severní Koreji se ve zpravodajství mluví většinou v souvislosti s jejími vojenskými pokusy, provokacemi vůči sousedům nebo problémy se zásobováním. Svědectví o běžném životě v KLDR jsou ale vzácná a povědomí o tom, jak tam lidé žijí, je velmi nízké. Je to jen kvůli uzavřenosti komunistické diktatury? Nebo okolní svět vlastně ani nechce vědět, co se tam děje. Jak blízko či naopak daleko k sobě mají lidé ze severní a jižní části Korejského poloostrova. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je jihokorejská spisovatelka a aktivistka Seryn, která společně se severokorejskou pak Čechy. Ono si psala knihu můj život v Severní Koreji, kterou v českém překladu vydává vydavatelství 65. pole. Kolik lidí ze Severní Koreje jste potkala před tím, než jste se přes tlumočení pro Amnesty International seznámila s pak? Čich John.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají