Leonardo Plus

„Chcete mít spolu děti? Vždyť ona je postižená.“ Lidé s hendikepem bojují s předsudky, říká Vojtko

Leonardo Plus

„Chcete mít spolu děti? Vždyť ona je postižená.“ Lidé s hendikepem bojují s předsudky, říká Vojtko
Jan Vojtko

Plus

Po emocích, intimitě a partnerství touží lidé bez rozdílu, ale někteří to mají těžší. Ať už kvůli předsudkům, nebo proto, že o nich rozhoduje někdo druhý. Čím si ve vztazích procházejí lidé s hendikepem a jejich partneři? „Mnoho mých klientů na terapii vysvětluje, že se musí vypořádávat se svým okolím. Panují mýty, že tito lidé nejsou sexuálními bytostmi,“ vysvětluje párový terapeut Jan Vojtko.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Láska je jen jedna. To by mělo zaznít na začátek dnešního dílu, který bude věnován lásce s hendikepem. Po emocích, intimitě a partnerství touží lidé bez rozdílu, ale někteří to mají těžší. Ať už kvůli předsudkům, nebo proto, že o nich rozhoduje někdo druhý. Schválně, jak se na lidi s hendikepem díváte vy? Máte tendenci litovat, nebo si myslíte, že mohou i do vztahu se zdravým partnerem přinést zdroj síly, který by člověk bez handicapu hledal jen těžko. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Leonardo.

  • Hostem Leonarda plus je párový terapeut Jan Vojtko. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají