Leonardo Plus

Války a konflikty v Africe mohou vyhubit celé populace slonů, říká Arthur Sniegon ze Save Elephants

Leonardo Plus

Války a konflikty v Africe mohou vyhubit celé populace slonů, říká Arthur Sniegon ze Save Elephants
Sloni dokáží truchlit pro své mrtvé

Plus

Český dobrodruh a ochránce Arthur Sniegon se svým projektem Save Elephants rozkrývá v Africe sítě pašeráků zvířat a produktů z nich, zatýká ilegální lovce a konfiskuje ilegální kontraband jako slonovinu nebo luskouní šupiny. „Současná situace obou druhů afrických slonů, tedy savanových i pralesních, je nejhorší, jaká kdy v historii byla,“ tvrdí aktivista v pořadu Leonardo Plus.
Ondřej Ševčík

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Africká příroda trpí nejen úbytkem živočichů přirozené divočiny, ale i peněz. Kvůli uzavírkám národních parků přichází africký turistický průmysl, který má hodnotu kolem 40 miliard dolarů, o své návštěvníky a potažmo i o peníze, které jdou ze vstupného na ochranu divočiny. Že lze ale přírodu chránit i v malém, a přesto velmi účinně, dokazuje příklad mladého českého ochranáře, který tímto způsobem v Africe strávil posledních 10 let svého života. A jsou za ním vidět výsledky. Jakými způsoby odhaluje lovce a pašeráky slonoviny, nebo třeba u školních skupin. Jak se v Africe po koronaviru změnil trh s divokými zvířaty a jak si mladý Čech dokázala získat respekt daleko větších ochranářských organizací i samotných Afričanů. Více už následující pořadu, u kterého vás vítá Ondřej Ševčík.

  • Leonardo plus.

  • A ve studiu už teď se mnou sedí Arthur Sniegon. Dobrý den. Dobrý den. Artura, kdy jste se naposledy vrátil z Afriky? Jsou to asi tři týdny, kdy jsem se vrátil z poslední mise v Kongu. A chystáte se? Chystám se za necelé tři týdny opět severněji do Čadu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají