Leonardo Plus

Česko prochází bouřlivým obdobím, cestu z tohoto stavu hledá filosof a ekonom Tomáš Sedláček

Leonardo Plus

Česko prochází bouřlivým obdobím, cestu z tohoto stavu hledá filosof a ekonom Tomáš Sedláček
Ekonom Tomáš Sedláček

Plus

Česká ekonomika na místě přešlapuje, dusí nás plno věcí, které jsme si neuklidili, hodnotí současné hospodářské výsledky ekonom a filozof Tomáš Sedláček v pořadu Leonardo Plus. Co bychom podle něj měli změnit, abychom se posunuli dál?
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hledá úspory a vyšší příjmy, aby vyrovnala státní rozpočet. Její konsolidační cestu kritizuje opozice. Ta jakoby zapomněla, že mimochodem téměř dekádou řídila zemi a výrazně ovlivnila, v čem žijeme. I přesto podle ní vláda dělá prakticky všechno špatně. Odbory svolávají protestní pochody a mluví o ožebračování zaměstnanců a podnikatelům se nelíbí škrty v podpoře podnikání, které prý mohou ohrozit jejich konkurenceschopnost, a to nejen na evropském trhu. Většina české společnosti šetří a domácí poptávka slábne. A přestože máme stále jednu z nejnižších nezaměstnaností v Evropě, tak se u nás zase šíří anebo možná stále máme blbou náladu. Co s tím? Téma pro našeho dnešního hosta, filozofujícího ekonoma Tomáše Sedláčka, který působí na Metropolitní univerzitě Praha. Vítejte ve studiu děkuji. Obohacující poslech přeje Václav Pešička. Leonardo.

  • Ten současný stav české ekonomiky a vlastně i společnosti dostává roky řadu hodnocení a nálepek od průmyslové, od té s nízkými příjmy malé produktivity až po ekonomiku dotační, která se aktuálně používá. Souvisí.

  • I s vládním konsolidačním balíčkem. V našem vysílání hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil popsal největší problém, který nás lapil v pasti. Tzv.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají