Leonardo Plus

Svět se změnil, ale koronavirem to nekončí, předpovídá Václav Cílek

Leonardo Plus

Svět se změnil, ale koronavirem to nekončí, předpovídá Václav Cílek
Geolog Václav Cílek

Plus

Jak se koronavirová krize odrazí v životě společnosti a v hodnotovém žebříčku každého z nás? Nejen o tom hovoří host jediné české stanice mluveného slova a pořadu Leonardo Plus geolog Václav Cílek.
Ondřej Čihák, Tereza Hrstková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Epidemii koronaviru jsme vnímali zpočátku především jako zdravotní problém. Po více než dvou měsících začínají do popředí vystupovat ekonomické ztráty. A jak se tato krize odrazí v životě společnosti a v hodnotovém žebříčku každého z nás, se ukáže ještě s delším časovým odstupem. Nad tím, jak koronavirus proměnil a ještě promění svět, se zamyslí hlavní host pořadu Václav Cílek. Dobrý den. Dobrý den. Od mikrofonu zdraví Tereza Hrstková.

  • Leonardo.

  • Pane Cílku, vesty rok 2020 vyhlížel s určitým napětím. Hned v lednu jste tady v rozhlase mluvil se znepokojením o požárech v Austrálii. V únoru Evropu zasáhly silné vichřice, ale to všechno přebila epidemie nového koronaviru, na kterou se na rozdíl od požárů a vichřice nejspíš, jen tak nezapomene. Čekal jste, že přijde událost takového kalibru, že nám všem vlastně bezprostředně zasáhne do života?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají