Leonardo Plus

Nepředepsat antibiotika je dnes těžší než je předepsat automaticky, říká infektolog Trojánek

Leonardo Plus

Nepředepsat antibiotika je dnes těžší než je předepsat automaticky, říká infektolog Trojánek
antibiotika vz. přírodní látky

Plus

Dostáváme se do situace, kdy antibiotika, která jsme měli k dispozici, přestávají fungovat. Je to velký problém, o kterém by se mělo nejen mluvit, ale i začít v této věci konat, uvádí v pořadu Leonardo Plus infektolog Milan Trojánek z Nemocnice na Bulovce.
Andrea Skalická

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hranice se po dvou letech znovu plně otevřely. Cestujeme víceméně bez omezení a vracíme se také do exotičtějších destinací. Před odjezdem na dovolenou do zahraničí bychom ale měli myslet na prevenci a také na své zdraví. Ne všude je totiž situace dobrá. Navíc podle Světové zdravotnické organizace pandemie COVIDu stále trvá. Jaké další zdravotní nástrahy nás mohou na cestách v létě potkat? I na to se budu ptát doktora Milana Trojánka z Kliniky infekčních nemocí druhé lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Bulovka. U mikrofonu je a dobrý poslech přeje Andrea Skalická.

  • Leonardo.

  • Hostem Leonarda. Plus je tady infektolog Milan Trojánek, který se zároveň věnuje problematice antibiotické rezistence. I o ní bude dnes řeč. Vítejte, pane doktore. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají