Leonardo Plus

Létajícím dronem se nejdříve svezete za osm či deset let, říká jejich vývojář Zakucia

Leonardo Plus

Létajícím dronem se nejdříve svezete za osm či deset let, říká jejich vývojář Zakucia
dron, ilustrační foto

Plus

Drony považujeme sice za osobní dopravu budoucnosti, zatím se ale uplatňují především v jiných oblastech. Proč stále nejsou v ostrém provozu a kdy se konečně svezeme dronem, naznačí host Leonarda Plus vývojář dronů Ján Zakucia z Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu.
Ondřej Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • O dronech se už řadu let mluví jako o budoucnosti dopravy. Autonomní letectví slibuje rychlou a levnou dopravu zásilek z e-shopů nebo jídla z restaurací. Osobní drony pak mají představovat náhradu taxíků a přesun cestování do vzduchu. Proč ale tyto technologie stále nejsou v ostrém provozu? Co brání jejich rozvoji a když se můžeme těšit na létající poslíčky? Více už v dnešním Leonardo. Plus od mikrofonu zdraví Ondřej Novák.

  • Leonardo plus.

  • V dnešním Leonardo plus vítám Jakuba Karas ze společnosti. Abych. Dobrý den. Dobrý den. My se spolu budeme dneska povídat o autonomních dronech, které mají sloužit třeba jako poslíčci. Co všechno by tady tato zařízení měla umět?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají