Leonardo Plus

Svěřování má své hranice. Něco z intimity by mělo zůstat tajemstvím i pro partnera, tvrdí terapeut Vojtko

Leonardo Plus

Svěřování má své hranice. Něco z intimity by mělo zůstat tajemstvím i pro partnera, tvrdí terapeut Vojtko
pár (ilustrační foto)

Plus

Lidé vytvářejí partnerské vztahy nejen kvůli zalíbení, ale i kvůli péči, do níž patří i vzájemné svěřování se. I to by ale mělo mít hranice. Když se jeden partner tomu druhému stane terapeutem, může to vytvořit řadu komplikací. „V tu chvíli nemá čas pro sebe, pro vlastní sebereflexi a neustále musí být v pozoru, co se tomu partnerovi nebo partnerce děje,“ popisuje příklad párový terapeut Jan Vojtko.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zvlášť ty partnerské hledáme, vytváříme a máme nejen proto, aby nás někdo měl rád, abychom o sebe mohli vzájemně pečovat, ale taky, aby nám někdo rozuměl. Je tedy přirozené, že se 1 2. svěřujeme. Co když to ale začne být jednostranná záležitost? Jak poznat, kdy si z nás partner nebo partnerka udělali terapeuta. Komu a proč se to stává a jak se z toho vymanit? O tom bude dnešní pořad. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Leonardo.

  • Pokud se mluví v Leonardu + o vztazích, je naším pravidelným hostem párový terapeut Jan.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají