Jak to vidí...

Ekonom Kovanda: Vlak nám zatím ještě neujel. Sráží nás ale falešná představa, že jsme v bankrotu

Jak to vidí...

Ekonom Kovanda: Vlak nám zatím ještě neujel. Sráží nás ale falešná představa, že jsme v bankrotu
Peníze

Dvojka

Vláda dnes bude potřetí projednávat konsolidační balíček. Jakých změn se v návrhu ještě můžeme dočkat? „Asi by byl lepší jeden radikální řez než řada malých plošných změn. Zmírnilo by to naštvání lidí a falešný pocit, že směřujeme k Řecku,“ uvedl v Jak to vidí... ekonom Lukáš Kovanda. Proč nám bankrot ani rozvrat veřejných financí nehrozí? Jaký je podle něj nejlepší recept na ekonomický růst? A jaký dopad by měl na Česko úpadek ekonomiky v Německu? Poslechněte si rozhovor.
Jan Burda, Lukáš Kovanda

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Bylo půl deváté. Tady je ČRo dvojka. Vládní konsolidační balíček dnes čeká třetí projednání v PS. Jakých změn se v návrhu ještě můžeme dočkat? Ujíždí českém hospodářství vlak do cílové stanice moderní a prosperující země? A mohou některé části tzv. zelené politiky způsobit úpadek ekonomiky v Německu s dopadem na Česko. To jsou témata pro ekonoma Lukáše Kovandu. Vítejte. Dobrý den. A k poslechu zve také Jan Burda.

  • Pane Kovando, začneme aktuálně, protože dnes tedy v pátek ve sněmovně by měl začít. Uvidíme, jestli maraton. Možná, že ano. Každopádně vy se měl projednávat ve třetím čtení a schvalovat vládní úsporný balíček. V té souvislosti více než polovina lidí v Česku.

Více z pořadu