Dvacet minut Radiožurnálu

Správné by bylo zrušit všechny daňové výjimky. Náš daňový systém je jeden z nejsložitějších na světě, poukazuje ekonomka Nerudová

Dvacet minut Radiožurnálu

Správné by bylo zrušit všechny daňové výjimky. Náš daňový systém je jeden z nejsložitějších na světě, poukazuje ekonomka Nerudová
Danuše Nerudová během debaty Českého rozhlasu

Radiožurnál

Již zítra vláda veřejnosti představí konsolidační balíček, který má ušetřit státnímu rozpočtu v příštím roce nejméně 120 miliard korun. Je správné rušit celou řadu daňových slev, k čemuž se podle neoficiálních zjištění vláda chystá? A můžeme očekávat systémovou změnu penzí? Tomáš Pancíř se ptal ekonomky a specialistky na daňovou soustavu Danuše Nerudové.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zítra, pět minut před polednem, tedy za pět minut 12, chce vláda představit definitivní podobu tzv. konsolidačního balíčku, který má snížit deficit veřejných financí, a také detaily důchodové reformy. Můžeme očekávat opravdu systémovou změnu penzí. Proč se politici neshodli na reformě důchodů už v minulých letech a jaké by měly být pro vládu priority při snižování deficitu?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je ekonomka, kandidátka na prezidentku v letošních volbách a v minulém volebním období předsedkyně komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová. Dobrý den, zdravím vás do našeho přenosového vozu.

  • Dobré odpoledne. Máte už k dispozici detaily toho, co zítra před polednem v oblasti rozpočtu, daní a penzí vláda představí?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají