Osobnost Plus

Fialova vláda musí zvýšit daně, to jsem si jist. Je jen otázka, jak to lidem řekne, tvrdí novinář Jindřich Šídlo

Osobnost Plus

Fialova vláda musí zvýšit daně, to jsem si jist. Je jen otázka, jak to lidem řekne, tvrdí novinář Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo

Plus

„Vláda bude muset některé změny udělat, jinak se jim rozpočet zhroutí na hlavu. Bude muset zvedat daně. Je potřeba, aby řekli: Přátelé, omlouváme se, zmýlili jsme se – nemůžeme vám snížit daně, musíme je zvýšit. Je to ve vašem zájmu – stejně jako to v 70. letech ještě jako guvernér Kalifornie udělal Ronald Reagan. Vláda daně nemůže nezvýšit, to jsem si v tuto chvíli jist. A bude jen na ní, jak to dokáže vysvětlit,“ říká novinář Jindřich Šídlo ze serveru Seznam Zprávy.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teď už má slovo Barbora Tachecí. Začíná osobnost. Plus.

  • Muž se sloní pamětí a satirik české politické scény. A taky s Janem Dobrovským, tvůrce podcastu paměti národa. V průběhu své víc než třicetileté kariéry pobral spoustu cen a stal se mimo jiné osobností roku českého Twitteru. Novinář Jindřich Šídlo ze seznam zpráv mým dnešním hostem. Vítejte, Jindřichu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji. Děkuji a hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají