Interview Plus

Zelenského popularita klesá, emoce už nezabírají na spojence ani na Ukrajince, říká ukrajinistka Víchová

Interview Plus

Zelenského popularita klesá, emoce už nezabírají na spojence ani na Ukrajince, říká ukrajinistka Víchová
Ukrajinistka Lenka Víchová

Plus

Ukrajinští představitelé se snaží přesvědčit západní spojence, aby nepolevovali v podpoře jejich země. Manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská varuje, že bez finanční pomoci ze Západu její země zahyne. „Kromě toho, že po dvou letech bojů jsou všichni unavení – Ukrajinci, ukrajinská armáda i Západ –, tak máme za sebou obrovskou informační kampaň, která nás má přesvědčit o tom, že situace na Ukrajině je beznadějná,“ míní ukrajinistka Lenka Víchová.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • I ukrajinští představitelé se snaží přesvědčit západní spojence, aby nepolevovali v podpoře jejich země. O víkendu v tomto duchu emotivně apelovala v rozhovoru pro BBC například i manželka ukrajinského prezidenta Olena Zelenská. Mnoho zpráv z poslední doby naznačuje, že Ukrajina je v těžké situaci. Rusové se opět snaží převzít iniciativu na frontě. Panují vážné obavy z toho, jak poničená infrastruktura zvládne zimu, a začíná se hlasitě spekulovat o roztržce mezi prezidentem Volodymyrem Zelenským a velitelem armády Valerij Zalužnyj. Věří ještě Ukrajinci, že můžou válku s Ruskem vyhrát? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes ukrajinistka Lenka Víchová. Dobrý den. Dobrý den. Vyplývá i z vašich informací, že Ukrajina prochází v těchto týdnech skutečně mimořádně těžkým obdobím při vědomí toho, že ani dosud to nebylo snadné?

Více z pořadu