Interview Plus

Pellegrini nikdy neřekne, že je proruský ani jak nastolí mír na Ukrajině, upozorňuje novinářka

Interview Plus

Pellegrini nikdy neřekne, že je proruský ani jak nastolí mír na Ukrajině, upozorňuje novinářka
Druhé kolo by podle průzkumů vyhrál Pellegrini s podporou výrazné většiny nyní třetího nejpopulárnějšího prezidentského kandidáta Štefana Harabina

Plus

Slovenský premiér Robert Fico považuje vítězství Petra Pellegriniho v prezidentských volbách za důkaz spokojenosti Slováků s jeho politikou. A do značné míry je to pravda, myslí si redaktorka televize Markíza Gabriela Kajtárová: „Lidé si uvědomují, že hlava státu u nás nemá rozsáhlé kompetence a nemůže zvrátit vládní kroky. Slováci, kteří nesouhlasí s touto vládou, tam chtěli mít protiváhu. Na to Ivan Korčok hrál a to mu nevyšlo,“ konstatuje.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na otázku, zda bude mít slovenský premiér Robert Fico v prezidentském úřadě spojence nebo oponenta, nakonec voliči odpověděli jednoznačněji, než se čekalo. Peter Pellegrini porazil Ivana Korčoka jasným rozdílem. Volit přišlo na slovenské poměry hodně lidí a právě mobilizace voličů mezi prvním a druhým kolem voleb rozhodla. Západní média označují Pellegriniho za proruského populistu. Proč si ho Slováci vybrali? Dobrý poslech přeje Jan Bumba. Interview Plus.

  • Hostem interview je po linkách z Bratislavy redaktorka televize Markíza Gabriela Kantárová. Dobrý den.

  • Pěkné odpoledne, že vám?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají